Participants competition

Group A 7-9 years old

1.Julia Rozenkova Melbourne, Australia
2.Nojus Galvydis Klaipeda, Lithuania
3.Baboyan Angelina Tyumen, Russia
4.Dmitrieva Evgeniya Smolensk, Russia
5.Korzun Agafya Moscow, Russia
6.Korzun Sofia Moscow, Russia
7.Nurieva Aidan Moscow, Russia
8.Okladnikova Maria Yekaterinburg, Russia
9.Pashkov Kirill Moscow, Russia
10.Serebrennikova Eva Yekaterinburg, Russia
11.Tokareva Ilana Nizhny Novgorod, Russia
12.Fedotov Artyom Voronezh, Russia
13.Tsyganova Tatiana Moscow, Russia

Group B 10-12 years old

1.Ariadni Masmanidou Thessaloniki, Greece
2. Li Haoshu Jinan, China
3. Alekseev Ivan Novosibirsk, Russia
4. Sadovaya Anna Moscow, Russia 5. Derevensky Varvara Voronezh, Russia
6. Ibragimova Beskhanum Kaspiysk, Republic of Dagestan, Russia
7. Kozlova Elizaveta Moscow, Russia
8. Korolev Maximilian Moscow, Russia
9. Kuts Natalia Kaliningrad, Russia
10. Medvezhenkova Daria Kazan, Russia
11. Mishin Ivan Moscow, Russia
12. Molochaeva Lilia Korolev urban district, Moscow region, Russia
13. Okunev Ilya Omsk, Russia
14. Proklina Valeria Rostov-on-Don, Russia 15. Semenov Gleb Moscow, Russia 16. Seraputsky Mark Moscow, Russia
17.Tyagina Alexandra Bor, Nizhny Novgorod region, Russia
18. Uvarova Maria, Sevastopol, Russia 19. Shafeev David Krasnodar, Russia
20. Shevtsova Sofia, Proletarsk, Rostov region, Russia 21. Lv Junting Jinan, Chinа

Group C 13-15 years old

  1. Eric Neumann Brisbane, Australia
  2. Izabele Orlaite Klaipeda, Lithuania
  3. Arzamaskin Egor Moscow, Russia
  4. Village Antoine Vancouver, Canada
  5. Vishtikailo Alexandra, St. Petersburg, Russia
  6. Gosudarev Nikolay Moscow, Russia
  7. Dunaev Denis Yekaterinburg, Russia
  8. Zheleznov Lev Moscow region, Shatura, Russia
  9. Taukumova Kamila Moscow, Russia
  10. Kandyba Anna Moscow, Russia
  11. Kopylova Liya Moscow, Russia
  12. Krivonogov Alexey Udmurt Republic, Votkinsk, Russia
  13. Kulikova Angelina s. Sedelnikovo, Omsk region, Russia
  14. Magomedova Written by Kaspiysk, Republic of Dagestan, Russia
  15. Maxim Miloslavsky Rostov-on-Don, Russia
  16. Melkonyan David Samara, Russia
  17. Pushkareva Irina Moscow, Russia
  18. Suvorova Tamara Moscow, Russia
  19. Syroezhina Mariam Moscow, Russia
  20. Tubalov Andrey Moscow, Russia
  21. Urdya Anastasia Volzhsky, Volgograd region, Russia
  22. Uyusov Yaroslav Moscow, Russia
  23. Fedorova Sofia Moscow, Russia
  24. Philina Zhang, New York, USA
  25. Fomich Alisa Staroborisov, Belarus
  26. Kharatyan Artyom Moscow, Russia
  27. Shipunova Anastasia Smolensk, Russia

Group D 16-19 years old

  1. Amanda Smetak Salvador, Bahia
  2. Andreis Ling Zhi Chan Brisbane, Australia
  3. Joshua Aidan Noronha Brisbane, Australia
  4. Bober Alexandra Minsk Belarus
  5. Valiakhmetova Alsu Kazan, Republic of Tatarstan, Russia
  6. Galembo Veronica Yekaterinburg, Russia
  7. Davydov Lev Moscow, Russia
  8. Ermolaev Vyacheslav Novosibirsk, Russia
  9. Ivanova Anna Nizhny Novgorod, RF
  10. Komleva Ekaterina Novosibirsk, Russia
  11. Kravtsova Daria, St. Petersburg, Russia
  12. Levchenko Alena-Anna Solnechnogorsk, Moscow region
  13. Lee Maxim Rostov-on-Don, Russia
  14. Nikitina Anna Novosibirsk, Russia
  15. Ovdienko Maxim Moscow, Russia
  16. Papoyan Marta Russia — Poland
  17. Parshina Anna Moscow, Russia
  18. Paturyan Lida Moscow, Russia
  19. Sedova Polina Nizhny Novgorod. Russia
  20. Troshkin Mikhail Moscow, Russia
  21. Khamraeva Svetlana Biysk, Russia, Altai Territory
  22. Sheletun Alena Biysk, Altai Territory, Russia
  23. Dovgan Anastasia Moscow, Russia

Group E 20-25 years old

  1. Bogdanova Daria Moscow, Russia
  2. Brigida Vsevolod Hannover, Germany
  3. Valeeva Anna Moscow, Russia
  4. Iofe Vera Moscow, Russia
  5. Kalatay Ivan Novosibirsk, Russia
  6. Minko Elena Moscow, Russia
  7. Pavlenko Mikhail Krasnodar, Russia
  8. Rakhimov Rashid Almaty, Kazakhstan
  9. Saberov Adil Moscow, Russia
  10. Kholodov Ivan Rostov-on-Don, Russia-Serbia
  11. Tsaregorodtseva Elena Rostov-on-Don, Russia
  12. ZHANG Daniil Hong Shi Moscow, Russia
  13. Yuan Zitian China